Dożynki Pokoju

Seasonal_pictures/pumpkins-250x187.jpg
Data:
niedziela 20 wrzesień 2020 (15:30 -20:00)
Miejsce:
Krakow
Dożynki Pokoju to jedno z czterech corocznych obchodów Dnia Nyidy w kulturze Shambhali. Każde z tych świąt oznacza zmianę pór roku, stąd nazwa Dzień Nyidy (Nyi = słońce i Da = księżyc).

Zapraszamy na tegoroczne Dożynki Pokoju. Przez lata  społeczność Shambhali przyjęła tradycję celebrowania zmian pór roku. Nazywa się to Dniami Nyida, od tybetańskich słów nyima („słońce”) i dawa („księżyc”). Dni Nyidy występują w dniach równonocy i przesilenia, ale mogą być celebrowane w ich pobliżu. Wszystkie cztery Dni Nyida są uważane za uroczystości rodzinne. Dożynki Pokoju to okazja do zgromadzenia się lokalnych społeczności. Ton temu świętu nadaje poczucie bliskości i wspólnoty w lokalnych sanghach. Tradycyjnie obchody Dożynek Pokoju obejmują dzielenie się dobrami i bogactwem tej pory roku, pory zbiorów wszelkich plonów. Zazwyczaj celebracja tego święta polega albo na wspólnym gotowaniu, albo sadzeniu i zbiorach w ogrodzie, albo na wspólnym posiłku, czy spacerze na łonie natury lub wspólnym pikniku. W tym roku zdecydowaliśmy o uczczeniu tego dnia wspólnym, uroczystym obiadem. Bardzo, bardzo serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia!

Wszystkich chętnych prosimy o przyniesienie czegoś na wspólny stół a także wierszy, piosenek, tańców, anegdot, opowieści do podzielenia się podczas obiadu a najlepiej związanych z tym okresem roku.                                                                                      Niech w ten dzień przyświeca nam buddyjskie powiedzenie:
"Szczodrość jest cnotą, która przynosi pokój"

Plan spotkania:

  • 15.30 - 16.30 przygotowanie do celebracji     
  • 16.30 - 19.30  celebracja dnia zrównania dnia z nocą, wspólny uroczysty obiad.  
  • 19.30 - sprzątanie po obiedzie