Członkostwo

Stanie się członkiem Szambali jest wyrazem inspiracji, ciekawości i zaangażowania w ścieżkę prowadzącą do przebudzenia.
Oznacza to uczestnictwo w społeczności posiadających szczere, ciepłe i otwarte relacje. Inspirujemy się wzajemnie do pogłębiania naszej praktyki uważności i świadomości. Zapewniamy sobie wzajemnie także możliwość praktyki współczucia i cierpliwości.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych ścieżką Shambhali do rozważenia członkostwa. Stanie się członkiem naszej grupy automatycznie sprawia, że stajecie się także członkami Shambhali, globalnej społeczności kultywującej rozważność, świadomość i współczucie.

Praktyka medytacji

Medytacja oparta na świadomości i uważności w połączeniu z praktyką kontemplacyjną oraz włączenie tej praktyki do życia codziennego jest najlepsza drogą dla członków Shambhali do jej wspierania i tworzenia pozytywnych skutków dla świata i siebie.

Wolonariat

Cała działalność naszej grupy i światowej wspólnoty Shambala oparta jest na pracy wolontariuszy. Poświęcanie swojego czasu i talentów jest istotną formą wsparcia i elementem praktyki.

Zapewnianie wsparcia finansowego

Prosimy członków naszej grupy aby zapewniali nam wsparcie w naszych podstawowych wydatkach. Wsparcie finansowe jest również elementem naszej praktyki.

Jakie są korzyści bycia członkiem?

Przynależności do wspólnoty pomaga wspierać praktykę i siłę zrozumienia Buddyzmu Shambhali.

  • Członkowie otrzymują rozwinięcie instrukcji medytacji z osobistym instruktorem.
  • Członkowie otrzymują zniżki na większość programów organizowanych przez grupę
  • Otrzymują dostęp do www.shambhalanetwork.org międzynarodowej sieci społecznościowej Shambhali
  • Mają dostęp do materiałów pomagających w nauce i praktyce, dostępnych na stronie www.shambhala.org

 

Członkowie sangi wspierają się i dbają o siebie wzajemnie. Nie są idealni, ale są inspiracją, gdyż chcą pogłębiać swoją praktykę uważności, świadomości i współczucia. (…) Kiedy praktykujemy wspólnie, sanga wspiera naszą dyscyplinę. Uświadamiamy sobie, że inni ludzie przechodzą przez to samo co my. Dzięki temu czujemy wsparcie.
– Sakjong Mipham Rinpoche