Sadhana Mahamudry - stacjonarnie i online

07 wrzesień

Szczegółowe daty +

    Co miesiąc w nów księżyca (jest to odnotowane w kalendarzu) wykonujemy praktykę zwaną Sadhaną Mahamudry. Ta praktyka trwa około godziny i polega na przeczytaniu na głos (po polsku) sadhany*, którą napisał Chögyam Trungpa Rinpocze w 1968 r. podczas odosobnienia w Bhutanie. Jest ona praktykowana przez Ośrodki Shambhali na całym świecie. Ta praktyka jest środkiem, dzięki któremu możemy pobudzić nasze oddanie i inspirację do praktykowania, a tym samym połączyć się z mocą i błogosławieństwem linii przekazu Kagyü i Nyingma. Praktyka składa się z medytacji oraz śpiewów i trwa około godziny. Krótka historia sadhany Mahamudry w języku angielskim znajduje się tutaj.

    Można wziąć udział w tej praktyce  po wcześniejszym otrzymaniu wprowadzenia do podstawowej praktyki w naszej tradycji. W tym celu prosimy o umówienie się na instrukcję z którymś z naszych instruktorów a można ich znaleźć tutaj.  Dziękujemy i zapraszamy!

    * Sadhana jest głęboką formą praktyki, która obejmuje medytację, wizualizację, recytację wersetów i mantr. Centralna dla buddyzmu tybetańskiego sadhana jest zwykle wykonywana tylko przez praktyków, którzy otrzymali odpowiedni przekaz, jednak Sadhana Mahamudry jest, w formie praktyki grupowej dostępna dla każdego.