NYINTHUN świecko-artystyczny - całodzienna praktyka medytacji z elementami sztuk kontemplatywnych

z Mirosław Flokiewicz

26 styczeń

Szczegółowe daty +
  Pokój: Krakow

  Serdecznie zapraszamy na Nyinthun świecko-artystyczny, czyli  całodzienną praktykę medytacji wzbogaconą ćwiczeniami ze sztuk kontemplatywnych. Będzie to Nyinthun świecki, czyli nie będziemy recytowali tekstów na początku i końcu dnia. Nie będzie również używany ołtarz. Ten rodzaj Nyinthunu jest ukłonem w stronę osób, dla których pewne formy sugerujące religijność są przeszkodą do praktyki medytacji.

  Zapraszamy do dołączenia na całość wydarzenia lub dowolną jego część, jednocześnie zachęcając do udziału w całości, a przynajmniej w całym jednym bloku.Przy rejestracji prosimy o podanie części, w której planują Państwo uczestniczyć.

  Nyinthun to wspaniała okazja do głębszego wyciszenia umysłu i skontaktowania się z samym sobą i ze swoim sercem. A medytacja siamatha (oparta na oddechu) oznacza właśnie "spoczywanie w spokoju" lub "zaprzyjaźnianie się z samym sobą". Warto znaleźć raz na jakiś czas taki spokojny dzień tylko dla siebie, poza zgiełkiem życia codziennego i obowiązków zawodowych, i posmakować tej innej jakości "po prostu bycia". W czasie tego odosobnienia będziemy również wykonywali ćwiczenia ze sztuk kontemplatywnych np Mudry czyli teatru kontemplatywnego.  
  Osoby, które nie otrzymały wcześniej instrukcji do medytacji w naszej tradycji będą mogły otrzymać taką instrukcję na miejscu.

  Ramowy plan dnia:

  - 09:00-13:00 wprowadzenie do medytacji, praktyka medytacji siedzącej, praktyka medytacji w chodzeniu, inne 
  - 13:00-14:00 przerwa obiadowa
  - 14:00-18:00 praktyka medytacji siedzącej, praktyka medytacji w chodzeniu, inne                                                                                                                                  -18.00- Celebracja na zakończenie odosobnienia. Prosimy o przyniesienie ze sobą czegoś do podzielenia się na kolacji.

  Sugerowana darowizna: 20 zł (wsparcie działalności Ośrodka)  
  Miejsce: Shambhala Kraków, pl. Na Groblach 6/12
  W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na: [email protected]

  Do zobaczenia!

  Shambhala Kraków