Instrukcja medytacji

Tradycją Shambhali jest przekaz ustny instrukcji do medytacji. Aby rozpocząć praktykę w Ośrodku, należy najpierw skontaktować się z jednym z Instruktorów Medytacji i umówić się na spotkanie.

Instrukcja do medytacji jest dostępna dla wszystkich, bezpłatnie. Oferujemy wstępne instrukcje dla początkujących oraz instrukcje dla osób już wcześniej praktykujących.

KONTAKT DO INSTRUKTORÓW udzielających instrukcji do medytacji:

Nauczyciel i Instruktor medytacji (MI)
Mirosław Flokiewicz
[email protected]
tel. +48 505 898 303

Instruktorka medytacji (MI)

Magdalena Grudniewska
[email protected]  tel. 504 758 337

Instruktorzy wprowadzający (Guide):

Piotr Górski
[email protected]  tel.730 787 506

Katarzyna Kowalik
[email protected]  tel. 665 770 779

Robert Łukasik
tel. 507 452 031

Paweł Molenda
[email protected]

 

W zależności od zainteresowania i zaawansowania, instrukcja medytacyjna może zawierać:

Wprowadzenie do praktyki medytacji – wstępne instrukcje do medytacji, prezentujące podstawowe techniki medytacyjne praktykowane we wspólnocie Shambhali.

Wyjaśnienie poglądu – w naszej tradycji, instrukcja do medytacji zawiera więcej niż tylko wyjaśnienie techniki; jest ona tak naprawdę przekazaniem rewolucyjnego poglądu, iż bezwarunkowa mądrość i współczucie są absolutną podstawą naszego istnienia, a poprzez naukę coraz pełniejszej relaksacji pozwalamy tej podstawowej naturze rozkwitnąć.

Instrukcja na temat pracy z przeszkodami w medytacji – podczas medytacji pojawiają się przeszkody, które zostały rozpoznane i opisane w buddyjskich naukach Shambhali – tak samo jak i antidota na nie.

Instrukcje na ścieżce praktyki i nauki – Shambhala dostarcza praktykującym wielu możliwości pogłębiania praktyki i zgłębiania nauk – otwarte sesje medytacyjne, wieczorne zajęcia, programy weekendowe, odosobnienia i seminaria. Instruktor medytacji może pomóc Ci zdecydować, w czym i kiedy mógłbyś uczestniczyć.

Instrukcje dotyczące połączenia medytacji i życia codziennego – prawdziwa praktyka ma miejsce w naszym pełnym pośpiechu, zapracowanym życiu codziennym. Sprawą kluczową jest umiejętność używania wtedy narzędzi, które daje nam medytacja, zachowując jednocześnie silny, elastyczny umysł i otwarte serce. Tu znajdziemy kolejny potencjalny materiał do pracy z instruktorem medytacji.

Instruktor Medytacji (MI)

Instruktor Medytacji, to osoba odpowiednio przygotowana do udzielania instrukcji i wskazówek medytacyjnych, która przeszła odpowiedni trening, a przede wszystkim dysponuje doświadczeniem wyniesionym z własnej praktyki. MI może udzielać wstępnych instrukcji do medytacji oraz wspierać praktykujących indywidualnie na ich dalszej ścieżce.

Instruktor Wprowadzający (Guide)

Instruktor Wprowadzający, to osoba, która przeszła odpowiedni trening i może udzielać Wstępnych Instrukcji do Medytacji.

Instruktor osobisty

Na późniejszym etapie praktyki bardzo ważnym i niezbędnym jest stały kontakt z wybranym przez siebie instruktorem – tzw. instruktorem osobistym. Nasz umysł lubi zwodzić nas na manowce, dlatego w pracy z nim potrzebny jest ktoś, kto może spojrzeć z innej perspektywy, doradzić i podzielić się doświadczeniami z własnej praktyki. Taki rodzaj prowadzenia i pomocy jest bardzo cenny i unikalny. Częstość spotkań uzależniona jest od indywidualnych potrzeb i możliwości – zwykle co najmniej raz na trzy miesiące. Dla osób uczestniczących w Treningu Shambhali kontakt z osobistym instruktorem jest szczególnie zalecany od Poziomu 4 Treningu.
Każdy z Instruktorów w Ośrodku oferuje indywidualne wsparcie na ścieżce, dla osób które chciałyby z takiego wsparcia skorzystać. Należy skontaktować się z wybranym instruktorem.

Jak do nas trafić?

Medytacja w Krakowie. Instrukcja medytacji. Medytacja Kraków.